Filozofia marki

CAMOLIN® – o marce

CAMOLIN® to marka, która powstała z miłości do natury. Przywołuje wspomnienia domowego sadu i pachnących w nim owoców. Linia wegańskich kosmetyków do mycia ciała, dłoni i włosów została stworzona na bazie składników pochodzenia naturalnego.

Produkty marki CAMOLIN® przy minimalnym dozowaniu pozwalają uzyskać niepowtarzalne odczucie nawilżenia, odżywienia i orzeźwienia skóry, a także wzmocnienia, nabłyszczenia i zwiększenia objętości włosów. Są skuteczne, pachnące polską naturą, a przy tym łagodne dla nas i środowiska. Natura każdego dnia zaprasza nas do korzystania z jej dobroczynnych składników, a CAMOLIN® chętnie to zaproszenie przyjmuje.

Dla kogo powstała linia kosmetyków CAMOLIN®

Kosmetyki CAMOLIN® powstały w oparciu o bieżące potrzeby współczesnych, bardzo świadomych konsumentów. Żyjemy w ciągłym biegu, jesteśmy zapracowani, wszyscy mamy ogrom obowiązków dnia codziennego – zarówno zawodowych, jak i prywatnych oraz rodzinnych.

Rosnąca w nas świadomość konieczności ochrony naszych naturalnych wartości: rodziny, domu, otaczającego nas środowiska oraz naszej planety sprawiła, że coraz chętniej sięgamy po produkty pochodzenia naturalnego, wręcz wegańskie, przy powstawaniu których nie ucierpieli pozostali mieszkańcy Ziemi – zwierzęta. Często zależy nam też, aby kosmetyki miały krótki skład i były pozbawione tych elementów, które mogą być zbędne w pielęgnacji naszego ciała i włosów.

Idea fix CAMOLIN®

Ideą towarzyszącą nam podczas tworzenia linii kosmetyków CAMOLIN® było opracowania idealnie zbilansowanych produktów, pozbawionych zbędnych - obciążających nasz organizm – składników oraz użycie takich, które zawierają łagodne związki myjące i są przyjazne dla środowiska. Idea przerodziła się w produkty i została zamknięta w butelce. Stworzyliśmy kosmetyki bliskie naturze i człowiekowi – tak opracowane, aby spełniały oczekiwania świadomych konsumentów. Przystępne cenowo i zawierające esencję z natury.

Dogłębna analiza trendów rynkowych, obserwacja zmieniających się naszych nawyków i coraz bardziej wyraźne przechodzenie z produktów zawierających w swoim składzie „ciężkie” składniki na rzecz „lekkich” i bardziej naturalnych sprawiła, że w naszych kosmetykach postawiliśmy na takie rozwiązania, na których zależy naszym odbiorcom.

Kosmetyki CAMOLIN® - najważniejsze wartości

100% wegan

Brak składników pochodzenia zwierzęcego to główna wartość, którą kierowaliśmy się przy opracowywaniu linii naszych produktów. Ich pełna wegańskość, to nie tylko dostosowanie się do trendu rynkowego, ale też spełnienie bardzo ważnego warunku, jakim kierują się nasi konsumenci - ochrony zwierząt.

Wysoka zawartość składników pochodzenia naturalnego

Natura inspiruje nas do odkrywania i tworzenia kosmetyków pochodzących z jej korzeni. Wszyscy jesteśmy mieszkańcami naszej planety. Zawartość od 95% do 98% składników pochodzenia naturalnego pozwala stworzyć symbiozę pomiędzy przyrodą a człowiekiem.

Łagodne i zarazem skuteczne substancje myjące

Jesteśmy coraz bardziej świadomi co naszemu organizmowi szkodzi, a co pomaga. Na naszej skórze żyją miliardy korzystnych dla nas mikroorganizmów, które codziennie traktujemy różnymi środkami pielęgnującymi. My postawiliśmy na tę łagodniejszą dla nich formę. Również dla naszego codziennego komfortu.

Brak barwników

Zgodnie z zasadą less is more oraz ideą dążenia do krótkiej listy składników wyeliminowaliśmy z naszych kosmetyków również barwniki – zarówno te naturalne, jak i syntetyczne. Wychodzimy z założenia, że esencja z natury może obronić się sama. Bez konieczności koloryzowania.

Brak silikonów

Nasze szampony micelarne pozbawiliśmy ciężkich dla włosów silikonów. Kosmetyki CAMOLIN® to produkty, których nadrzędną wartością jest ich naturalność i wegańskość. Również po ich użyciu chcemy, aby konsument poczuł się lekko i naturalnie przyjemnie.

Bezpieczna formuła potwierdzona badaniami dermatologicznymi

Kosmetyki CAMOLIN® to produkty tworzone z myślą o wyjątkowej pielęgnacji skóry każdego człowieka. Naturalnym jest, że chcemy potwierdzić ich bezpieczny wpływ na naszą „tarczę ochronną”.

Formuła micelarna

Micele znane są ze swych skutecznych i jednocześnie łagodnych właściwości myjących. Jako, że w naturalny sposób przyciągają zanieczyszczenia zarówno rozpuszczalne w wodzie, jak i te tłuste – możemy oddać do użytku naszym konsumentom szampon, który skutecznie i delikatnie zadba o ich włosy, nie naruszając jednocześnie naturalnego płaszcza skóry głowy.

Zawartość naturalnych ekstraktów roślinnych

Ekstrakty roślinne znane są ze swoich dobroczynnych właściwości na nasz organizm. My - zgodnie z ideą habitualną - oferujemy ekstrakty z polskich roślin, bliskich nam i otaczających nas każdego dnia.

Przystępność cenowa

Zależy nam, aby kosmetyki CAMOLIN® były w zasięgu ręki każdego, kto tylko ma chęć dbania o swoje ciało w naturalny sposób. To trudne zadanie znaleźć dobry balans pomiędzy korzystną ceną a wysoką jakością i naturalnością kosmetyku. My tego dokonaliśmy.